Druhy plovoucích podlah

Nepřeberná nabídka laminátových a dřevěných plovoucích podlah splňuje i ty nejvyšší nároky zákazníka. V následném přehledu uvedeme druhy laminátových a dřevěných plovoucích podlah, které nabízí - HTARKET cz s.r.o.


Laminátové plovoucí podlahy

Kompletní sortiment laminátových plovoucích podlah naleznete na stránkách našeho parnera laminátové plovoucí podlahy


ALSAFLOOR

Francouzská firma ALSAPAN jistě osloví i ty nejnáročnější zákazníky.Kreativní dekory a technické inovace, kladoucí důraz na vysokou kvalitu a zpracování podlahových dílců. Je vyráběn v náročných zátěžových třídách AC3/31, AC4/32, AC5/33, dodávajících se na HDF desce se zvýšenou odolností proti vodě. Alsafloor je opatřena zámkovým spojem UNILIN GROUP a nenaleznete je v síti hypermarketů.

Do místností se zvýšenou vlhkostí je společně s tmelem ClickSeal určená řada Aquastar Clip. Zde je použita vysoce odolná, vodovzdorná HDF a je k dispozici v 7 řadách se strukturou dřevěného povrchu či v provedení s autentickou texturou dřeva WOOD EFFECT spolu s podélnou nebo čtyřstrannou mikrofází.

Řady: Clip 300, Clip 400, Maxideco, Aquastar Clip, Visual 4, Solid a Forte


EGGER

Rakouský výrobce se díky své široké a trendové nabídce řadí k hlavním výrobcům dřevěných materiálů v Evropě. Jeho produkty osloví zákazníky s rozličnými finančními možnostmi.

Vysoká odolnost, dlouhá životnost, žáru a UV záření odolnost, rychlá a snadná pokládka bez lepení, odolnost vůči vlhkosti, velký výběr dekorů či možnost instalace systému silenzio, který umožňuje snížit až o polovinu hlučnost podlahy, z ní činí vysoce hodnotnou a odolnou podlahu.

Řady: Opal 31, Crystal 32 Wood, Crystal 32 Ceramic, Crystal 32 Silenzie, Crystal 32 Country Silenzio, Compact 32, Diamond 33, Feelwood


BALTERIO

Belgický výrobce laminátových podlah, v Anglii ocenění jako "Nejlepšího výrobce laminátových podlah pro rok 2008“. Kvalita a zároveň nízká cena podlah, které dokonale napodobují přírodní povrch dřeva. Dokonale navazují pocit masivních parket, mat či lesk každé lamely je k nerozeznání od vosku nebo laku na dřevěném povrchu. Kvalita a hodnota jsou dlouhodobou investicí a snadná pokládka a údržba samozřejmostí.

Řady: Magnitude, Tradition Quattro, Tradition Sapphire, Tradition Exotic


Dřevěné plovoucí podlahy

Dle počtu lamel dělíme dřevěné plovoucí podlahy na 2vrstvé nebo 3vrstvé.

Co se týče výrobců, doporučujeme navštívit stránky partnera, který nabízí dřevěné podlahy výrobců TEKA, SINGHA, KAHRS, BEFAG, SIPA, MAZZONETTO a dalších.


2 vrstvé dřevěné plovoucí podlahy

Dvouvrstvé dřevěné plovoucí podlahy mají nášlapné vrstvy masivního ušlechtilého dřeva, které se liší v tloušťce – ta se pohybuje od 3,6 mm do 5 mm, a příčně uložené vrstvy smrkového masivu pro dosažení objemové stálosti. Tyto lamely jsou již opatřeny povrchovou úpravou a proto se po položení už nijak neupravují. Celková síla dvouvrstvé podlahy je kolem 10 mm a jejich výhodou je efektivnost při využívání podlahového vytápění. Jako nevýhodu dvouvrstvých dřevěných plovoucích podlah uveďme jejich nižší stabilitu.


3 vrstvé dřevěné plovoucí podlahy

Třívrstvé dřevěné plovoucí podlahy mají taktéž nášlapné vrstvy masivního dřeva, které jsou 2 – 4 mm silné. Uprostřed je napříč uložená smrková laťovka či smrkové dřevo, které brání sesychání horní vrstvy, jejímž protitahem je spodní smrková dýha. Lamely jsou většinou opatřeny povrchovou úpravou, takže po položení je ihned připravena k použití.Třívrstvá dřevěná plovoucí podlaha je konstrukčně stálá (oproti klasickým masivním dřevěným podlahám) a je méně náchylná - minimalizuje přirozený pohyb dřeva jako je jeho rozpínání a smršťování.

© Copyright www.plovouci-podlaha.net 2009